Mai aproape de tine in 2019!

Numaratoarea inversa pentru sfarsitul anului 2018 si inceputul anului 2019 s-a terminat. Dupa o mini vacanta meritata si momentele placute petrecute alaturi de familie si prieteni, este timpul sa revenim la munca. Planuri de dezvoltare, strategii, initiative, campanii si desigur, energie proaspata pentru a le pune in practica. Ce va insemna anul 2019 pentru partenerii si colaboratorii RTC? In primul rand, oportunitati noi de a interactiona cu produsele si echipele specializate RTC, acces la game noi de produse si promotii deosebite derulate impreuna cu furnizorii nostri. Pentru a fi mai aproape de tine si afacerea ta, am dezvoltat programe de testare si consiliere dorind sa te informam cat mai bine, raspunzand promit, eficient si detaliat nevoilor si intrebarilor tale. Ce inseamna acest lucru? Iti explicam mai jos.
 

Programul de testare produse

Suntem de acord ca, pentru a intelege cat mai bine un produs, acesta trebuie testat. Daca o poza face cat 1000 de cuvinte, testarea unui produs face cat 1000 de poze si cuvinte la un loc. Iti oferim oportunitatea de a testa produse din oferta RTC, pentru ca tu sa intelegi si sa decizi daca un produs este potrivit pentru afacerea ta. Astfel, te poti convinge de calitate, durabilitate, facilitatile si avantajele obtinute prin utilizarea produsului respectiv. Prin testare poti lua decizii informate, obtinand feedback atat de la angajati cat si prin experienta proprie.

Articolele disponibile pentru testare sunt marcate in mod vizibil pe site-ul RTC cu eticheta “TESTEAZA” de culoare verde. Este suficient sa alegi produsul dorit si sa completezi formularul aferent. Dupa completarea si trimiterea formularului, vei fi contactat in scurt timp de un reprezentant RTC. Veti stabili de comun acord cea mai eficienta si simpla cale de a intra in posesia articolelor pe care doresti sa le testezi, iar acestea vor ajunge rapid la tine. Spor la testat!

Consultanta in elaborarea unui plan igiena si curatenie

Dupa normele de protectie si respectarea lor, igiena si curatenia mediilor de lucru este deosebit de importanta. In functie de specificul de activitate, rezulta anumite tipuri de murdarie care trebuie indepartate. De asemenea, igiena angajatilor trebuie sa respecte anumite standarde in functie de activitatea prestata, folosind solutii de dezinfectare si curatare care sa respecte normele si standardele in vigoare. Spatii comerciale sau birouri, bucatarii, spatii sanitare, mediul medical sau industrial, avem o solutie si un plan de igiena pentru fiecare!

Echipa RTC iti ofera consultanta de specialitate in alegerea solutiilor potrivite in functie de nevoile tale si in crearea unui plan de igiena pe termen lung. Te vom consilia in alegerea celor mai bune solutii si vom elabora proceduri pentru utilizarea eficienta a acestora. In functie de planul implementat, iti vom oferi si monta gratuit sisteme de dozare a consumabilelor, optimizand astfel costul si consumul. De asemenea, vom intocmi si transmite documentatia necesara si obligatorie catre partenerii nostri, pentru produsele furnizate. Poti solicita asistenta completand formularul disponibil aici. Dupa completare, vei fi contactat de o echipa specializata, pentru a stabili o intalnire.

Consultanta  pentru echipamente de protectie si protectia muncii

Abundenta echipamentelor de protectie si multitudinea de scenarii sau situatii in care este necesara purtarea echipamentelor de protectie, poate da batai de cap oricarui administrator. Optimizarea costurilor si a procedurilor fara a sacrifica calitatea echipamentului si siguranta angajatilor, este de asemenea dificila in lipsa unei consilieri adecvate. Pentru anul 2019, ne-am propus sa usuram munca partenerilor nostri, punand la dispozitia lor echipe specializate care pot oferi solutii profesionale, adaptate atat mediului de lucru cat si bugetului. Astfel, acolo unde tie iti scapa detalii esentiale, un ochi avizat va observa oportunitatea utilizarii unei echipament anume. De exemplu, daca siguranta nu este diminuata si activitatea angajatului permite, echipa noastra iti va recomanda un set de proceduri si echipamente polivalente, astfel incat sa obtii rezultate bune la un cost diminuat.

Vei beneficia de auditarea locatiei prin procese de observare a mediului de lucru, discutii cu angajatii si optimizarea solutiilor pentru echipamente de protectie. Echipa noastra va identifica riscurile asociate fiecarui loc de munca si va dezvolta solutiile potrivite. Dincolo de echipamentele de protectie in sine, vei primi consultanta in marcarea zonelor periculoase cu materialele de signalistica potrivite, vei intelege importanta truselor de prim ajutor, vei primi recomandari de produse complementare care sporesc siguranta sau vizibilitatea angajatilor, traininguri si acces rapid la cele mai noi inovatii din domeniu. Poti solicita asistenta completand formularul disponibil aici. Dupa completare, vei fi contactat de o echipa specializata, pentru a stabili o intalnire.

Asteptam cu drag intrebarile si solicitarile tale. Iti dorim un an cu realizari si performante deosebite!

Prin click pe „Accept toate”, sunteti de acord ca putem colecta informatii privind navigarea pe site, in diverse scopuri, inclusiv: funcționalitate, statistici și marketing.